داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

داستان حکم بازداشت و دسنگیری محمود احمدی نژاد ادامه دارد

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

۲۲/۶/۹۶

در سال ۹۶ همچنان بحث بازداشت محمود احمدی نژاد به دلیل تخلفات دولت هایش داغ می باشد و هر آن احتمال بازداشت وی وجود دارد

آقای محمود احمدی نژاد در ضمن کلیپ ها و صحبت های ضمنی اش این تخلفات را رد کرده است و آنها را توطئه بر علیه خود دانسته است

مدتی نیز معاون محمود احمدی نژاد یعنی حمید بقایی را بازداشت کرده بودند که با وثیقه آزاد شد

آن طور که مشخص است بازی های سیاسی دیگر تحمل حضور جناح محمود احمدی نژاد را را ندارند و هر کاری برای از میان بردن آنها انجام می دهند

تخلفات محمود احمدی نژاد چقدر به حقیقت نزدیک باشد یا نه کاملا معلوم نیست ولی هر چه هست به نظر می آید کار محمود احمدی نژاد و دوستانش به پایان رسیده است

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد
داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

فیاض شجاعی، رئیس دیوان محاسبات کشور، بازوی نظارتی مجلس در گفت‌ و گو با روزنامه اعتماد اظهار داشت :

محمود احمدی‌ نژاد هفت پرونده قطعی و در حال اجرا دارد که پنج مورد آن نفتی است. رئیس دیوان محاسبات از اعلام موضوع دو پرونده دیگر خود داری کرد.

مجموعاً ٧ پرونده تشکیل شده است. ۵ پرونده نفتی و ٢ پرونده غیر نفتی بوده که همه آن‌ ها منجر به حکم قطعی شده‌اند… به هر حال حجم این تخلفات خیلی زیاد است.

هیچ‌ وقت آقای محمود احمدی‌ نژاد به اندازه هفت هزار میلیارد تومان مالی به دست نخواهد آورد که بخواهیم آن را توقیف و به خزانه بازگردانیم.

بنابراین شاید امکان اجرای حکم نباشد. به هر حال برخی موضوعات زمینه اجرا ندارد.»

به گفته او پرونده فروش نفت توسط نیروی انتظامی، پرونده خرید بنزین در قبال فروش نفت خام، پرونده بابک زنجانی، پرونده واریز ۱۶ میلیارد تومان به دانشگاه ایرانیان، پرونده ۱۵ میلیاردی سازمان هلال احمر از جمله پرونده‌ هایی است که محمود احمدی‌ نژاد و دولتش در این دیوان دارند.

پیشتر محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، در روز ۱۴ تیر اعلام کرده بود :

بر اساس گزارش دیوان عالی محاسبات دولت محمود احمدی‌ نژاد در طی سال‌های ۸۷ تا ۹۱ در مجموع ۲۶.۸ هزار میلیارد تومان تخلف از قانون یا تعلل در تسویه داشته است.

به گفته آقای تابش از این مقدار، ۲۳ هزار میلیارد تومان مربوط به واردات بنزین و نفت گاز بیش از مقدار مجوزهای قانونی از از طریق معاضه نفت خام با فرآورده‌های نفتی از سال ۸۷ تا ۸۹ بوده است.

تسویه نکردن ۶۰۰ میلیارد تومانی نیروی انتظامی با شرکت ملی نفت بابت صادرات نفت در سال ۹۱ از سوی این نیرو، پرونده دیگری است که حکم آن در دیوان محاسبات صادر شده است.

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

حمید بقایی و بازداشت
حمید بقایی و بازداشت

پرونده دیگر مربوط به بابک زنجانی است که به گفته فیاض شجاعی رئیس دیوان محاسبات دولت ۳.۲ میلیارد دلار بابت نفت خام، میعانات گازی و نفت کوره طلبکار است.

رئیس دیوان محاسبات همچنین اظهار داشت مجموع تخلفات نفتی و غیر نفتی دو دولت محمود احمدی‌ نژاد ۴۸ هزار میلیارد تومان بوده که تنها ۵ هزار و صد میلیارد تومان وصول شده است.

او تأکید کرد که این رقم هیچگاه صفر نخواهد شد و محمود احمدی‌ نژاد هم دارایی‌ هایش تنها حدود دو میلیارد تومان است.

در همین حال سایت دولت بهار نزدیک به محمود احمدی‌ نژاد در واکنش به اظهارات رئیس دیوان محاسبات، گفت حکم یکی از این پرونده‌ها نقض شده است.

دولت بهار نوشت: «حکم دیوان محاسبات درباره محکومیت دکتر محمود احمدی‌ نژاد درخصوص تأمین یارانه مردم از محل منابع میعانات گازی، نفت و مالیات، در مرحله تجدیدن ظر نقض و اعلام شده که مبلغ هفت هزار میلیارد تومان، بدهی سازمان هدفمندی محسوب می‌شود که باید از محل منابع هدفمندی بازپرداخت شود و ربطی به دکتر احمدی‌نژاد ندارد.»

براساس آمار اوپک دو دولت محمود احمدی‌ نژاد بیش از ۵۷۸ میلیارد دلار صادرات نفت داشته است.

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد
داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد

از سوی دیگر روز یکشنبه هشتم مرداد غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره تعقیب قضایی مجدد حمید بقایی و محمود احمدی‌ نژاد گفت:

«حتم بدانید آن هم انجام می‌شود. هر کسی از این طایفه و غیر از این طایفه اقدامات خلاف داشته باشد، تحت تعقیب قرار می‌گیرد».

حمید بقایی که هفته پیش از زندان با تأمین وثیقه آزاد شد، با حمله شدید به قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه‌ای را فردی دروغگو خواند و آروزی سرنگونی برای مخالفانش کرد.

حمید بقایی معاون محمود احمدی‌ نژاد بود که پرونده‌های مالی دارد.

صلاحیت او در انتخابات ریاست جمهوری اخیر از سوی شورای نگهبان رد شده بود.

غلامحسین محسنی اژه‌ای با اشاره این اظهارات حمید بقایی گفت:

«اینکه افرادی که متهم به فساد مالی می‌شوند بخواهند با غوغا سالاری مسیر پرونده را تغییر دهند، هیچ بعید نیست.

اینکه بخواهند احیاناً فشار بیاورند، بعید نیست.

قوه قضائیه بر اساس قانون، هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد.

اینها تصور می‌کنند موقعیتی در جامعه دارند و می‌خواهند با برخی حرف‌ ها و کارها، تست بزنند. کما اینکه مدتی قبل در انتخابات یک تستی کردند و نباید خیلی بها داد».

حمید بقایی تهدید کرده که دست به افشاگری خواهد زد.

آقای محمود صادقی روز شنبه، ۵ فروردین، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفت که دیوان محاسبات دربارهٔ گزارش کردن اقدامات خود به مردم «تعلل» می‌کند

و اطلاعات جدیدتری دربارهٔ «تخلف ۴۸ هزار میلیارد تومانی محمود احمدی نژاد رئیس دولت‌ های نهم و دهم» اعلام نکرده است.

وی خبر داد که این دیوان موفق شده «حدود ۱۳ هزار میلیارد از مجموع ۴۸ هزار میلیارد تومان تخلف‌ های دولت‌های نهم و دهم محمود احمدی نژاد را مسترد» کند.

داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد

منبع : روزنامه اعتماد – ایلنا

: نی نای

1
0

2 دیدگاه در “داستان حکم بازداشت محمود احمدی نژاد ادامه دارد”

  1. حتما علا تمام روزهایش با گله گوسفند بوده وخبر از وضع اسف بار الان کشورد نداره موسوی و کروبی بحق زندان هستن چونکه خون خیلیها در گردنشونه و زندان کمشونه

    0

    0
  2. باسلام عقلاء گفته اند ” علاج واقعه قبل ازوقوع باید کرد” ایکاش سال ۸۸ دور دوم ریاست جمهوری به حرف میرحسین موسوی اهمیت داده میشد که این فرد دروغگوی صدعیارست مثالش هم اینبود اگرالآن که روزست او بگوید دروغ گفته باید شک کرد . واقعا”شرم آوراست هنوز او راست راست میگردد وموسوی در حبس! موسوی هم هشت سال زمام امور اجرایی در دست داشت ولی دیناری سوءاستفاده نکرد اگر بود تا حالا گوش فلک کر شده بود ولی خیلی ها درخریدهای نظامی !!!!؟؟؟. تقاص سید اولاد پیامبر گرفته وخواهدگرفت.

    0

    0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.