درگیری در سراوان بین سپاه و گروه های مسلح ۲۴ تیر ۹۶

درگیری بین نیرو های نظامی و انتظامی در سیستان و بلوچستان سابقه طولانی دارد

که این درگیری ها و تیراندازی ها در سیستان و بلوچستان و مرز ایران و پاکستان بوده است که از طرف گروه های مسلح سنی میباشد که نسبت به نظام ایران ناراضی هستند.

سپاه پاسداران خبر داد که یک گروه مسلح روز شنبه از «خاک پاکستان» به «مرزهای ایران» در منطقه سراوان در استان سیستان و بلوچستان تیراندازی کرده‌اند که در درگیری آنان با نیروهای این نهاد «دو کارگر بومی» و یکی از مهاجمان کشته شده‌اند.

کشته شدن دو کارگر بومی درگیری در سراوان بین سپاه و گروه های مسلح ۲۴ تیر ۹۶

درگیری در سراوان
درگیری در سراوان

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسدارن اعلام کرد که یک تیم به گفته این نهاد «تروریستی»، روز شنبه ۲۴ تیر، از «داخل خاک کشور پاکستان» به سمت «مرزهای ایران در منطقه سراوان» تیراندازی کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، در پی این تیراندازی و درگیری «دو کارگر بومی» کشته شده‌اند، گرچه در این اطلاعیه به هویت این دو نفر و دلیل حضور آنان در این منطقه مرزی اشاره‌ ای نشده است.

سپاه پاسداران همچنین اعلام کرده که نیروهای این نهاد یکی از مهاجمان را کشته و دو مهاجم دیگر را زخمی کرده‌اند، و دیگر اعضای این گروه به «عمق خاک پاکستان» فرار کرده‌اند.

گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی ایران در استان سیستان و بلوچستان اما خود را «مدافع حقوق سنی‌ ها» می‌خوانند.

دامنه درگیری های سنی ها با ایران در سیستان و بلوچستان به درگیری بین دو کشور پاکستان و ایران کشیده شده است و باعث خصومت این دو کشور می باشد.

درگیری در سراوان بین سپاه و گروه های مسلح ۲۴ تیر ۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *