سخنرانی مهم ترامپ در ۱۵ اکتبر وضعیت برجام را مشخص می کند

سخنرانی مهم ترامپ در ۱۵ اکتبر وضعیت برجام را مشخص می کند :
براساس اخبار درز شده ترامپ این بار توافق هسته‌ ای (برجام )  را تایید نخواهد کرد

سخنرانی مهم ترامپ در ۱۵ اکتبر وضعیت برجام را مشخص می کند

یکی از جنجالی ترین سخنرانی های ترامپ در مهر ۱۳۹۶ انجام خواهد گرفت.
میتوان گفت جهان و ایران و دولت مردان ایران چشمشان به این سخنرانی دوخته شده است. سخنرانی که آینده ایران را تغییر خواهد داد.
نادین شلق، خبرنگار روزنامه الاخبار لبنان در یادداشتی تحت عنوان « ترامپ در برابر امتحان هسته‌ ای» نوشت :
برای اولین بار جهان شاهد یکی از مهمترین سخنرانی‌ های دونالد ترامپ خواهد بود.
او تصمیمش درباره پایبندی کشورش در توافق هسته‌ ای (برجام ) با ایران را اعلام خواهد کرد اما براساس اخبار درز شده ترامپ این بار توافق هسته‌ ای (برجام ) را تایید نخواهد کرد، این امر به معنای خروج کامل آمریکا از این توافق تاریخی به این سادگی نیست.
دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهوری آمریکا چاقوی خود را تیز کرده است تا طی روزهای آینده در ۱۵ اکتبر یکی از مورد علاقه‌ ترین ماموریتش را انجام دهد و بحث‌ برانگیزترین سخنرانی‌ هایش را به گوش همگان برساند

سخنرانی مهم ترامپ در ۱۵ اکتبر وضعیت برجام را مشخص می کند

متن اصلی و کامل سخنان ترامپ در سازمان ملل درباره ایران
متن اصلی و کامل سخنان ترامپ در سازمان ملل درباره ایران

او در مورد توافق هسته‌ ای (برجام ) حکم خواهد داد و سخنرانی خواهد کرد و با این کار به نوع جدیدی از سیاست خارجه آمریکا اشاره خواهد کرد و این گام ترامپ باعث می‌شود که تمام اطراف توافق چه هم پیمانان و چه دشمنان زنگ خطر را به صدا درآورند.
با وجود اینکه گفته می‌شود ترامپ تا کنون حکیمانه عمل کرده است و شعارهای زمان قبل از انتخابش به عنوان رئیس‌ جمهور آمریکا را محقق نکرده است
اما افراد آگاهی وجود دارند که می‌ گویند ترامپ همچنان اصرار دارد توافق هسته‌ ای ( برجام ) را متوقف کند زیرا این توافق را بدترین توافق تاریخ و عامل دردسر آمریکا توصیف می‌کند و وعده داده است که آن را پاره کند، اما آیا این وعده به سادگی محقق خواهد شد؟
تمام دلایل و شواهد نشان می‌دهد که اگر آمریکا بخواهد از توافق هسته‌ ای ( برجام ) خارج شود به تنهایی این کار را انجام خواهد داد و علی‌ رغم اصرار غیرمنطقی ترامپ دولت آمریکا نمی‌خواهد به تنهایی وارد این خطر شود.
در ابتدا انتظار می‌ رود که رئیس‌ جمهور آمریکا توافق هسته‌ ای ( برجام ) را تایید نکند و آن را تحویل کنگره دهد و کنگره نیز طی ۶۰ روز باید در مورد آن تصمیم‌ گیری کند
و ممکن است طی آن تحریم‌ های هسته‌ ای علیه ایران بازگردانده شود و این امر به معنای نقض مستقیم توافق نیست، زیرا موانع زیادی بر سر راه خواهد داشت. حتی اگر گمان شود که جمهوری‌ خواهان بر مجلس نمایندگان و مجلس سنا سیطره دارند.
منبع : ایسنا با تصرف

سخنرانی مهم ترامپ در ۱۵ اکتبر وضعیت برجام را مشخص می کند

: نی نای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *