عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

روز کوروش بزرگ، در ۷ آبان (۲۹ اکتبر) یک روز غیررسمی در گرامی‌ داشت کوروش بزرگ، مشهور به کوروش کبیر، بنیان‌ گذار و نخستین پادشاه شاهنشاهی هخامنشی است.
بر اساس رویدادنامه نبونعید، هفتم آبان، سالروز ورود کوروش بزرگ به بابل می‌باشد.
روز کوروش در هیچ تقویم رسمی ثبت نشده است، با این‌حال گروه‌ های مختلفی از مردم ایران خواهان ثبت این روز در تقویم ملی ایران بوده‌اند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در دولت اول محمود احمدی‌ نژاد، اسفندیار رحیم مشایی دربارهٔ این روز گفته بود:
«در نظر گرفتن روزی به نام کوروش تا کنون در دستور کار ما نبوده اما این موضوع قابل بررسی است که در تقویم ملی روزی به نام کوروش یا تخت جمشید داشته باشیم.»

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

عکس پروفایل روز کوروش و 7 آبان
عکس پروفایل روز کوروش و ۷ آبان

عکس پروفایل روز کوروش
عکس پروفایل روز کوروش

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

پروفایل روز کوروش
پروفایل روز کوروش

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

مقبره کوروش
مقبره کوروش

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

آرامگاه کوروش
آرامگاه کوروش

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

روز 7 آبان روز کوروش
روز ۷ آبان روز کوروش

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

روز بزرگداشت کوروش
روز بزرگداشت کوروش

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

روز کوروش گرامی باد
روز کوروش گرامی باد

عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان

کوروش
کوروش

تهیه : نی نای

22 دیدگاه برای “عکس پروفایل روز کوروش و روز هفتم آبان”

 1. دوره‌ی هخامنشیان یک امپراتوری یهودی است. برجسته سازی این دوره توسط مورخین نزدیک به یهود در عصر کنونی ناظر به دو علت است:
  ۱-در شخصیت کوروش، عنصر رهایی بخش برای خودشان را می‌بینند.
  ۲-مطرح شدن چهره‌ی خشایارشاه به عنوان داماد یهود. خشایارشاه، فردی بی‌عرضه بود که اجازه داد تا همسر و وزیر او یهودی بشوند و شاهی مترسک‌وار به عنوان نماینده ایرانی در رأس کار باشد اما تمامی زیرمجموعه دولتش یهودی‌ باشند.
  همچنین اصرار و تلاش زیادی از سوی مورخین غرب و مورخین نزدیک به یهود، در جهت حذف، تحریف یا به حاشیه بردن دوره‌ی طلایی تاریخی ایران یعنی سلسله‌ی اشکانیان است.
  سلسله‌ی اشکانیان، ضد تهاجم فرهنگی، سیاسی، نظامی غرب عمل کرده و در حالی که تمام ایران به سیطره و سلطه‌ی سلوکیان (یونانیان یعنی تمدن برجسته‌ی آن زمان) درآمده است، اینان را از ایران بیرون می‌کنند. این دوره‌ی تاریخی، به علت تهاجم فرهنگی و نظامی غرب به ایران، شباهت‌های زیادی به عصر کنونی دارد و می‌تواند به عنوان الگو مورد استفاده‌ی ما قرار گیرد. به همین علت غرب از اشکانیان کینه به دل دارد.
  پس از یورش اسکندر مقدونی به ایران در زمان داریوش سوم، (گرچه نوع این تهاجم از لحاظ تجهیزات و تدارکات آن زمان، مخدوش است) سلوکیان به مدت چند سال بر ایران حکومت می‌کنند و تلاش بسیاری در جهت تغییر فرهنگ ایرانی صورت می‌دهند اما با ظهور جریانی در سیستان و بلوچستان از قوم سِکاها ناکام می‌مانند. این جریان بعدها به اشکانیان مشهور می‌شوند. اشکانیان از سیستان به سمت شمال آمده و خراسان را آزاد می‌کنند؛ سپس مازندران تا ارمنستان را نیز آزاد کرده و در ۲۰۶۵ سال قبل، به سمت همدان پیش می‌روند. این زمان، مصادف با اوج‌گیری امپراتوری روم است.
  امپراتوری روم به صورت شورایی اداره می‌شد و «سزار»، «پومپِی» و «کراسوس» هر سه به عنوان اعضای شورای پادشاهی محسوب می‌شدند. سزار به عمق اروپا رفته و انگلیس را تصرف می‌کند. پومپِی به مصر رفته و شاه مصر را کنار می‌زند و خواهرش «کلوپاترا» را به جای او حاکم مصر می‌کند. (این فرد، حاکم دست‌نشانده‌ی غرب در مصر می‌شود که در مواجهه با غرب، هیچ تغیری نداشته و در تاریخ آمده که از هریک از مقامات رومی که به دیدار او می‌رفت، فرزند دارد. این عمل در علوم سیاسی به «استعمار کلاسیک» شهره است و امام خامنه‌ای از آن به «استعمار نو» یاد می‌کنند. ذکر این نکته نیز لازم است که غرب، همزمان با حذف چهره‌ی طلایی اشکانیان، به برجسته‌سازی هخامنشیان و کلوپاترا پرداخته است. زیرا از منظر آنان، کشوری که به تسخیر غرب درمی‌آید باید هم‌چون مصر در زمان کلوپاترا باشد؛ و آنان را به گرمی و با آغوش باز بپذیرد نه هم‌چون اشکانیانی باشد مقابل تهاجم غرب مقاومت می‌کنند و آن‌ها را بیرون می‌رانند.)
  شورای امپراتوی روم، به ژنرال کراسوس مأموریت داده تا به ایران یورش ببرد، اشکانیان را شکست داده و سرزمین‌های ایرانی که اسکندر مقدونی به سلطه خود درآورده بود را احیا کند. در مقابل نیز، شاه اشکانی به سردار سورنا که در ارمنستان حضور داشت فرمان می‌دهد تا خود را برای مقابله با کراسوس مهیا نماید. سپهبد سورنا در منطقه «حرّان» بعد از دیرالزور با ژنرال کراسوس می‌جنگد. (نکته عجیب این است که همین منطقه در عصر امروز نیز میدان تقابل سنگین ایران و غرب است؛ جایی که داعش با حمایت و پشتیبانی کامل غرب، یورش برده و با مقاومت دلیرمردان مسلمان بیرون رانده می‌شود.) در اسناد تاریخی آمده است که کراسوس ۱۲۰ هزار نیرو با خود به همراه آورده بود در حالی که سپهبد سورنا تنها ۱۲ هزار نیرو به همراه داشت. سپهبد سورنا شکست سنگینی به امپراتوری روم می‌دهد به طوری که ۴۰ هزار تن از آنان کشته شده و ۲۵ هزار تن را اسیر کرده و به ارومیه امروزی منتقل می‌سازد. این شکست آرام آرام، زمینه‌های انحلال امپراتوری روم را فراهم می‌کند و این امپراتوری در چند دهه بعد فرومی‌پاشد.
  سال‌ها بعد، حکیم ابوالقاسم فردوسی با الهام از شخصیت عظیم سپهبد سورنا، رستم دستان را به عنوان یَل سیستان حماسه‌سرایی می‌نماید. در حقیقت رستم، پهلوان افسانه‌ای ایرانیان، سپهبد سورنا است. هنر فردوسی علاوه بر احیای زبان فارسی، نهادینه‌سازی شخصیت این سردار با عظمت ایرانیان است.

  1. در پاسخ به جواد.
   شما باید یکم بری تاریخ بخونی بد مطلب بنویسی تمام مواردی که نوشتی غلطه …در ان دوره ایرانیان بیشتر زرتشتی بوده اند نه یهودی…

   1. در پاسخ به ناشناس.
    برو تاریخ بخوان
    تو مغز شما پر شده از صهیونیست و اسراییل و هر چیزی رو به اسراییل ربط می دن
    دین یهود در زمان کوروش رسمی ترین دین یکتاپرستی بود هنوز خبری از اسلام و مسیحیت نبود

   2. در پاسخ به ناشناس.
    عزیزمحترمه یامحترم سلام علیکم:
    شمارابرای کسب اطلاعات یقینی بیشتر(نه طوطی واربدون تحقیق )به سایت اندیشکده یقین ارجاع میدهم.
    andishkadeh.ir/publication
    یا
    kolbeh-keramat.ir/Sessions?ItemCount=70&ItemCourse=1&ItemCategory=4&ItemOrder=false&SearchPhrase

    1. اسم کوروش بزرگ در اکثر کتابهای مقدس آمده
     برو بخوون
     اگر آمریکا و اسرائیل رو از تو مغز شماها پاک کنن دیگه تکلمتونو از دست میدین . همینقدر بی مغز
     منم تورو به آثار مورخان بزرگ جهان ارجاع میدم
     همین حرفارو میزنین مردم بد روتون فکر میکنن دیگه

  2. در پاسخ به جواد.
   بر فرض که کورش و هخامنشیان طرفدار یهود بودند ( که چنین نیست ) و اصلا دین رسمی را یهودی می کردند .
   حتی طبق آموزه های رسمی دین مقدس اسلام هم کار درستی می کردند
   ۱- دین یهود دین یکتا پرستی است و انها یکتا پرستی را تبلیغ می کردند .
   ۲- طبق آموزه های رسمی بعد از آمدن موسی (ع) دین رسمی خدا دین یهود بود تا وقتی حضرت مسیح (ع)آمد و بعد دین مسیح شد و بعد از مبعث حضرت محمد (ص) دین رسمی دین اسلام شد .
   ۳- بنابر این در زمان کورش و هخامنشیان که هنوز مسیح و اسلام نیامده بودند دینی که خدا قبول داشت دین یهود بود پس اگر این کار را هم کردند به دستور خدا عمل کردند .

   1. در پاسخ به حمید.
    حمید جان سلام علیکم:
    ۱-دین یهود یکتاپرست بود،اما….بعداینکه چندروزحضرت موسی (ع)ازکوه طوردیرترآمد،جریان خاصی براساس الثالوث مقدس سه الهه فرعونی مصرباستان(«ایزیس» و همسرش «اوزیریس» و فرزندش «حورس»که به زبان یونانی اوزریس =سرابیس یا همان گاو آپیس است )گوساله ای زرین ساختند ودربرابرش مراسم زنای دسته جمعی(مراسم اورگی یااورجی)برگذارکردند.
    ودین حضرت موسی (ع)ازهمان زمان به انحراف کشیده شد.
    منظور ازیهوداین دین به منحرف شده است.
    وکوروش هخامنشی این قوم منحرف که مسیحیت به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی(ع)به گردن این قوم می اندختند وشدیدا مورد عقوبت قرارمیداندرا پناه داد.
    ۲-همین جریان منحرف ازدین حضرت موسی(ع)به یونان سپس روم باستان گسترش پیداکردند.
    همین جریان بعد ازمبعوث شدن حضرت عیسی ابن مریم(ع) تصمیم به صلیب کشیدن حضرت عیسی مسیح راگرفتند،اما کسی راکه به صلیب کشیدند،حضرت عیسی نبود،چون خدای متعال حضرت عیسی(ع)راعروج دادند.
    وبعدازبه عروج رفتن حضرت مسیح (ع)که فکرکردند،شهیدکرده اند.همین جریان دین مسیحیت رامانند دین حضرت موسی(ع)تحریف وبه انحراف کشیدند وتوحید ویکتاپرستی دینی که ازحضرات آدم،نوح ابراهیم ویعقوب وموسی ومسیح (ع)تبلیغ شده بودرا به پدر- پسر- روح القدس تبدیل کردند.

   2. در پاسخ به حمید.
    حمید عزیزسلام علیکم
    بنده درپاسخ به شما می نویسم اما نظرم همه عزیزانی ست که مطلب نوشته اند،وقصدشان روشنگری وروشن شدن است.
    ۱-دین حضرت موسی (ع)یکتاپرستی بود.
    اما بعدازاینکه چندروزی اززمان برگشت حضرت موسی ازطوردیرترشد،جریانی که ریشه درالثالوث مقدس سه الهه فرعونی مصرباستان
    «ایزیس» و همسرش «اوزیریس» و فرزندش «حورس»
    که به زبان یونانی اوزیریس= سرابیس یا همان گاو آپیس است،
    داشتند،گوساله ای زرین ازطلاهائیکه همراه داشتند،ساختند،ودربرابرآن مراسم زنای دسته جمعی(مراسم اورگی یا اورجی)برگزارکردند،وازهمان زمان منحرف کردن دین حضرت موسی کلیم الله شروع شد،بعدها به یونان و روم باستان گسترش پیداکرد.
    ۲-همین جریان بعدازبه دنیاآمدن حضرت عیسی ابن مریم (ع)،که برای هدایت قوم منحرف حضرت موسی برگزیده شده بود.درجوانی باهماهنگی فرمانداران رومی،تصمیم به صلیب کشیدن حضرت عیسی مسیح پیروان حقیقی ومظلوم حضرت موسی(ع)راگرفتند،اما کسی راکه به صلیب کشیدند،حضرت عیسی نبود،چون خدای متعال حضرت عیسی(ع)راعروج دادند.
    پیروان حضرت عیسی به صلیب کشیده شدن حضرت را ازچشم یهودیان می دیند،که واقعیت بود،این شد،که بایهودیان مشکل اساسی پیداکردند،ودرجنگ ستیزه برآمدند.وجای امنی برای یهودیان قرارنداده بودند
    کوروش هخامنشی به همین قوم وجریان یهودپناه داد.
    ۳-وبعدازبه عروج رفتن حضرت مسیح (ع)که فکرکردند،شهیدکرده اند.همین جریان دین مسیحیت رامانند دین حضرت موسی(ع)تحریف وبه انحراف کشیدند وتوحید ویکتاپرستی دینی که ازحضرات آدم،نوح ابراهیم ویعقوب وموسی ومسیح (ع)تبلیغ شده بودرا به پدر- پسر- روح القدس تبدیل کردند.
    خوب بنظرشما این دکترین ابلیس نیست؟
    این جریان شیطان پرستی نیست؟
    نشان ابلیکس درکجاها نصب است؟
    بزرگترین ومرتفع ترین آن باکشتی مخصوصی ازمصرباشرایط بسیارسخت،به امریکا برده اند،وروبروی مجلس (کنگره)نصب کرده اند.
    مسلمانان جهان درمراسم حج ،رمی چه نماد هائی رامی کنند؟
    چرا رژیم عربستان جلوی این نمادها دیواربلندکشیدند که دیده نشود؟
    طولانی شد ولی لازم است.
    ومن الله التوفیق

   3. در پاسخ به حمید.
    حمید جان سلام مجدد
    یه آدرس می گذارم ،حتما دانلود وببینید
    کلاس درس اندیشکده یقین باموضوع تاریخ طرح‌ریزی استراتژیک _تاریخ طرح‌ریزی استراتژیک یهود (۱)-جلسه ۴۲۰
    kolbehkeramat.org/video/nq/420.mp4

 2. ما ایرانیان میراث‌دار نظام تمدنی هستیم که همواره در مقابل غرب ایستاده و آن را مغلوب کرده است.
  جوهره‌ی تاریخ باستان و تاریخ کهن ما تنها کوروش و خشایار نیستند (که با تلاش و اصرار غرب، برجسته شده‌اند.)
  از چهار دوره‌ی شناخته شده‌ی پیش از اسلام،
  (یعنی هخامنشیان، سلوکیان، اشکانیان و ساسانیان)
  دوره‌ی اشکانیان دوره‌ی طلایی ایران است؛
  عصری غرورآفرین که جای مطالعه‌ی بسیار دارد.
  غرب برای عبور از آسیا به عمق آن، همیشه با یک سدی به نام ایران روبرو بوده که نمی‌توانست از آن عبور کند.
  خمیرمایه‌ی نظام فکری-فرهنگی انسان ایرانی از یک سو تمدن عظیم ایرانی است که بسیار شکوهمند بوده و از دیگر سو، تمدن عظیم اسلام و تشیع است.
  اگر یک ایرانی، وجه باستانی تمدنش را نبیند، خود را از یک موهبت عظیم محروم کرده است.
  بخشی از تاریخ غرورآفرین ما که درس‌های بسیاری برای امروز دارد، (به ویژه اشکانیان) مربوط به این دوره از تاریخ ما است.
  همچنین جوهره‌ی مقاومت فکری- فرهنگی ما را اسلام و تشیع به ما بخشیده است.
  برخی از متدینین ما اصرار بر نفی پیش از اسلام دارند و نیز باستان‌گراها اصرار بر نفی پس از اسلام دارند؛
  هر دوی این نگرش‌ها باطل هستند.
  به استخوان‌های پوسیده‌ی اجداد خود فخر نمی‌کنیم،
  اما بررسی دقیق اولین امپراتوری عالم یعنی امپراتوری ایران حاکی از این نکته‌ی ظریف است که فرهنگ ملی ما همواره در تقابل با غرب بوده است؛
  غربی که از اروپا شکل گرفته و تا به امروز استمرار داشته است.
  تمدن غرب در یک حرکت گریز از مرکز در تقابل با ایران، قرن به قرن به عقب رانده شده؛
  ابتدا تقابل ایران و یونان، سپس تقابل بین ایران و روم،
  آنگاه تقابل ایران و امپراتوری شارلمانی (فرانسه)، تقابل ایران با انگلیس در عصر ملکه ویکتوریا و امروز نیز تقابل ایران و تمدن آمریکا.
  تمدن غرب، در مواجهه با ایران گام به گام عقب نشینی کرده و امروز به انتهای مسیر جغرافیایی خود رسیده است.
  اما ایران همواره در همین نقطه بوده؛ بارها ویران و باز احیا شده است.
  ایران و غرب حدوداً ۴۲۰ جنگ باهم داشته‌اند که بیش از دو سوم آن را ایران پیروز شده است.

 3. ازکوروش وخشایار،تمدن هخامنشی،ازچرائی علاقه یهود به کوروش ،
  ازساسانیان وغیره مطالبی راخدمت کاربران محترمه ومحترم ارائه نمودم.
  اما مسئله امروزکشورانقلابی اسلامی ایرانی ما باعبرت گرفتن ازگذشته
  چیزمهم تری رامی طلبد؛
  نقشه راه کشور ما در مدیریت و برنامه‌ریزی چیست؟
  سه پارادایم (تثلیث، ثنویت و توحید، )کلی‌ترین پارادایم‌های موجود هستند؛
  که اگر هریک از این سه را بپذیریم،
  دین، سیاست، فرهنگ، علم، هنر و… تابع آن شکل می‌گیرند.
  تمامی سعی و کوشش انبیا ازحضرت آدم تا حضرت خاتم (ص)،
  و ائمه،ازحضرت علی تا حضرت مهدی(ع)
  وشصت ویک زعیم ازبعدغیبت حضرت مهدی(عج)تاکنون ،
  در این بوده که فهم و نگاه بشر توحیدی بشود.
  تردیدی نیست که علوم تثلیثی مشکلات بشر را تا حدودی پاسخ می‌دهد،
  اما آیا راه سعادت را هم نشان داده است؟
  اگر توحید در مناسبات اجتماعی، علمی، سیاسی، هنری، اقتصاد و… جاری نشود،
  اثر زحمات انبیا(ص) و ائمه(ع) بر باد رفته است؛ گویی هرگز نیامده‌اند…

 4. اکه اقا جواد عزیز. من میخوام بدونم اون موقع اصلا حضرت موسی بوده که کوروش یهودی باشه؟ پیشنهاد من بهت اینه کتاب تاریخ و وا کنی و اینقدر روح کوروش بیچاررو تو قبر عذاب ندی.دستت درد نکنه.

  1. در پاسخ به سپهرندا.
   سپهرندا ان شاءالله عزیزخدای متعال شوید.
   ممنونم که این بنده حقیرخداراقابل پاسخ دادن دانستید ومطلب کوتاهی نوشتید.
   ۱-استدعادارم تمام مطالب انتشارداده شده بانام بنده رابادقت وبدون پیش فرض دراین پست بخوانید .
   ۲-کتاب تاریخی که بنده رابه آن حواله داده اید،توسط شرق شناسان پیرو یهود صهیونیسم نگارش شده است.
   همانهائیکه بعد ازچندروزدیرترآمدن حضرت موسی (ع)ازکوه طور(تور)،گوساله سامری ساختند،ودربرابرش مراسم زنای دسته جمعی(مراسم اورجی یااورگی)برگذارکردند.
   همانهائیکه برای به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی بن مریم (ص)مسیح (منجی)کلیمان (پیروان به انحراف کشیده شده حضرت موسی (ص))آن زمان ،برنامه ریختند.
   همانهائیکه موجب به شهادت رساندن پیغمراسلام(ص)شدند
   همانهائیکه موجب بوجودآمدن ماجرای سقیفه شدند.
   همانهائیکه موجب به شهادت رساندن حضرت علی (ع) ودخترپیغمبرحضرت فاطمه(س) و ده فرزندآنان(ده امام معصوم)شدند.
   همانهائیکه باعث شدند ،حکام فاسدشکمباره زنباره
   برمسلمان مسلط شوند.
   همانهائیکه جنگ مذهبی سی ساله بین مذاهب ،کاتولیک وپروتستان
   (اصول گرا و اصلاح طلب )مسیحیت در اروپا ایجادکردند،
   ازهمدیگرکشتند و کشتند تا جمعیت اروپای آنروز نصف وموجب بیزاری مردم اروپاازدین شدند.
   همانهائیکه داعش و طالبان وغیره را ازدل اسلام جدا کردند،
   تا بنا به گفته خودمسئولین شان جنگ مذهبی سی ساله شیعه وسنی را برای مسلمانان ،تکرارهمانکه دراروپا رغم زدند،اتفاق بیافتد،
   وجهان ازاسلام ودین بیزارشوند.
   که بحمدالله ،وتلاش و مقاومت جوانان مخلَص نشد آنچه می خواستند،
   بشود.

   1. در پاسخ به جواد.
    جواد جان.این همه مطلب هست که میگه کوروش زرتشتی بوده.تو ویکی پدیا هم نوشته دین زرتشت.حالا تو یه کتاب که خوت میگی برای یهودیا بوده،نوشته کوروش یهودی بوده.حالا تو میگی کل حرف های بقیه غلطه و حرف اون یهودیا درسته.بعید نیست یهودیا با اطلاعات غلط بخوان کوروش مال خودشون کنن. ولی خوب. هر دینی داشته باشه،حتی کافرم بوده باشه،در حق ایران کار کمی انجام نداده.ممنون که راجب مطلبم نظر میدی جواد جان

    1. در پاسخ به سپهر ندا.
     سپهرنداجان ازچندخط اخیرشماکه روزجمعه نوشتیدمتوجه شدم ؛
     شمامطالب منتشره این بنده حقیرخدای متعال رابادقت نخواده اید،
     ونتیجه درستی نگرفته اید،واگرخوانده باشیدباپیش فرض خوانده اید.
     به هرصورت به شماپیشنهاد می نمایم جهت کسب اطلاعات ومطالعه بیشتر به سرفصل « تاریخ طرح‌ریزی استراتژیک غرب»از سری کلاس های درس اندیشکده یقین به آدرس ذیل مراجعه ،کلاس هارادانلود وببینید،چون سندارائه میشود وغیره،،بهترازبحث بابنده استwww.kolbeh-keramat.ir/Sessions?ItemCourse=1&ItemCategory=5
     ومن الله التوفیق
     ممنونم بخاطرتوجه عرایض بنده

     1. در پاسخ به جواد.
      به نظر من بهتره تاریخ یک کشورو عوض نکنیم.!من با اصل موضوع مشکل دارم.کل عالم کوروشو میشناسن و میدونن اون زرتشتیه.هر ادرسی هم که به من بدی من باورش نمیکنم و شاه خودم کوروشو ازرده خواطر نخواهم کرد.✔✔✔

  1. در پاسخ به سپهر ندا.
   سپرندای محترم شما به این آدرس مراجعه و کلاس های درس اندیشکده یقین رادانلود، وببینید وگوش دهید.پاسخ شماآنجاست.
   معتبرترازنظربنده است.www.kolbeh-keramat.ir/Sessions?ItemCourse=1&ItemCategory=5

 5. کوروش یهودی نبود؛
  ازقبل ازتاریخ میلادی در تمام۲۹۵۰ سال گذشته،
  هنر یهود در جهان نفوذ به حکومت‌ها و به اختیار درآوردن عنان مالی آنان بوده است.
  یهود، عنان و اختیار امپراتوری هخامنشیان را با کنترل پول، به چنگ خود درآورده بود.
  به همین علت شخصیت کوروش در نگاه یهودیان برجسته است چراکه
  در دوره‌ی او،
  یهودیان در ایران مستقر و منتشر شده،
  سپس کنترل منابع مالی ایران را بدست می‌گیرند و از همین رو تکیه‌ی کوروش به مدیریت مالی یهودیان بوده است.
  در دوره‌ی خشایارشا (سه پادشاه بعد از کوروش) یهودیان یکی از دخترانشان (به نام «استر») را به دربار شاه نفوذ داده و او را ملکه شاه می‌کنند.
  در این دوره، همسر شاه و وزیر اعظم او که عموی استر بوده است،
  یهودی هستند.

 6. یک نادان ببین چند نفررو سر کار گذاشته .
  با یک سطل ماست اقیانوس تبدیل به دوغ نمیشه .
  مطمئنم که کمبود داری از نظر شخصیتی که اینطوری دلت میخواد جلب توجه کنی
  خدا شفات بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *