ایا گرانی ادامه دارد ؟ بررسی روند گرانی در سال ۱۳۹۷

ایا گرانی ادامه دارد ؟

گرانی در ایران تا کی ادامه دارد – آیا گرانی تمام میشود – علت گرانی ها – گرانی مسکن

افزایش قیمت دلار تا کی ادامه دارد – گرانی تاکی ادامه دارد – رکود بازار تا کی ادامه دارد – اخبار گرانی

افزایش دلار تا کی؟ – آینده دلار در سال ۹۷

آیا گرانی ادامه دارد ؟

در سال ۱۳۹۷ با یکی از بدترین دوره های تورمی و گرانی در ایران مواجه شده ایم این گرانی ها با تحریم ترامپ علیه ایران و بعد از خارج شدن او از برجام اتفاق افتاد.

اما نمی توان این گرانی ها را یک جانبه بررسی کرد و گفت فقط به خاطر تحریم بوده است. تحریم در اصل می توانسته یک موتور برای گرانی بوده باشد و آن را به راه انداخته باشد.

اما در پشت این قضایا با بررسی که انجام گیرد مشخص می شود که دلالان و سوجویان این موقعیت هم تاثیر داشته اند. این سودجویان می تواند از دولتیان گرفته تا خود مغازه دار سر کوچه باشد. ادامه خواندن “ایا گرانی ادامه دارد ؟ بررسی روند گرانی در سال ۱۳۹۷”

حداقل پایه حقوق و دستمزد ۹۷ کارگران چقدر هست ؟

حداقل پایه حقوق و دستمزد ۹۷ کارگران چقدر هست ؟
حقوق کارگران سال ۹۷ – جدول حقوق کارگران در سال ۹۷ – حقوق وزارت کار در سال ۹۷ – پایه حقوق سال ۹۷ – حقوق کارگران ۹۷
میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۹۷ – جدول حقوق سال ۹۷ – افزایش حقوق کارگران در سال ۹۷
در این میان، یک فعال کارگری تاکید دارد :
«همراهی دولت با کارگران برای افزایش حقوق و دستمزد چند درصد بیشتر از نرخ تورم کارساز نیست و دولت باید برای بالا رفتن قدرت خرید کارگران چاره‌ اساسی بیندیشد.»

حداقل پایه حقوق و دستمزد ۹۷ کارگران چقدر هست ؟

حمید حاج‌ اسماعیلی می‌گوید:
«در سال‌ های گذشته با وجود این‌ که تلاش شده تا حقوق و دستمزد کارگران در شورای عالی کار دو سه درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش یابد، ولی متاسفانه این کار قدرت خرید کارگران را افزایش نداده، بنابراین تغییر خاصی که از آن به عنوان یک رویکرد جدید در فرایند تعیین مزد کارگران یاد کنیم، اتفاق نیفتاده است.»
«آنچه مهم است، این‌که ما باید دنبال این باشیم که وضعیت معیشتی خانوارهای کارگری نسبت به گذشته رفته رفته شرایط بهتری پیدا کند
با وجود این‌ که هر سال در شورای عالی کار دستمزد کارگران نسبت به نرخ تورم افزایش داده می‌شود، ولی فقیرتر شدن کارگران را شاهد هستیم که نشان می‌ دهد کارگران در کشور مزد واقعیشان را دریافت نمی‌ کنند و شرایط اقتصادی با ثباتی برای تامین معیشت آنها نیست.»
«دستمزد سال آینده کارگران بین ۱۲ تا ۱۵ درصد افزایش می یابد.»
«با توجه به شرایطی که در سال‌ های گذشته وجود داشته، افزایش حقوق کارگران با این درصدها قابل پیش‌ بینی است، ولی ما باید به دنبال تغییرات دیگری در شرایط اقتصادی باشیم تا وضع معیشت کارگران به طور جدی تقویت شود.»
«نباید در شورای عالی کار تنها دنبال این مساله باشیم که دستمزد را چند درصد نسبت به تورم افزایش بدهیم، بلکه هدف ما باید رفع معضلات ساختاری و ریشه‌ای در بازار کار باشد تا وضعیت کارگران بهبود یابد.»

حداقل پایه حقوق و دستمزد ۹۷ کارگران چقدر هست ؟

حداقل پایه حقوق و دستمزد 97 کارگران چقدر هست ؟
حداقل پایه حقوق و دستمزد ۹۷ کارگران چقدر هست ؟

سال ۱۳۹۶ به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و اعلام یکی از مهم‌ ترین و تعیین‌کننده‌ ترین نرخ‌ها برای کارگران به هفته‌ های آتی موکول شده است.
طبق گفته نمایندگان کارگری و کارفرمایی، در حال حاضر جلسات شورای عالی کار و ستاد مزد تا تعیین‌ تکلیف وضعیت تامین‌ اجتماعی و بند «ز» تبصره ۷ لایحه بودجه تعیین است.
این خبر را علی خدایی و اصغر آهنی‌ ها، از اعضای شورای عالی کار دادند.
در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور در مجلس شورای اسلامی بند «ز» تبصره ۷ لایحه بودجه مبنی بر واریز سهم درمان صندوق تأمین اجتماعی به خزانه‌داری کل کشور تصویب شد.
این مصوبه مجلس، انتقاد و واکنش اعضای کارگری و کارفرمایی شورای عالی کار را در پی داشت
تا این که با تنظیم نامه‌ ای با اشاره به این که «سازمان تأمین اجتماعی مصداق بارز حق‌ الناس و بین‌ النسلی است»، واریز منابع تأمین اجتماعی به خزانه‌ داری کل کشور را دست‌ اندازی به سهم کارگران و کارفرمایان عنوان کردند و خواستار حذف بند (ز) تبصره۷ لایحه بودجه شدند.

فاصله دستمزد کارگران و تورم

میزان افزایش دستمزد هر ساله یکی از مهم‌ترین نرخ‌ هایی است که کارگران چشم‌ انتظار آن هستند.
بررسی وضعیت افزایش دستمزد در یک دهه گذشته نشان می‌دهد حداقل دستمزد در سال ۱۳۹۰، یعنی آغاز موج تورمی در اقتصاد ایران، کمترین افزایش را شاهد بود.
حداقل دستمزد در این سال افزایشی تک‌رقمی در محدوده ۹ درصد را شاهد بود،
اما نرخ تورم در این سال به ۲۱٫۵ درصد رسید.
در سال ۱۳۹۱ نیز حداقل دستمزد در شرایطی افزایشی ۱۷٫۵ درصدی را تجربه کرد که نرخ تورم پا را از محدوده ۳۰ درصدی فراتر گذاشته و نرخ ۳۱٫۵ درصدی را به ثبت رساند.
در این دهه اما بیشترین میزان افزایش دستمزد در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ اتفاق افتاد.
حداقل دستمزد در این سال‌ ها برابر با ۲۵ درصد رشد کرد.
با این حال، رشد دستمزد در سال ۱۳۹۲، از نرخ تورم عقب افتاده بود و دستمزد در شرایطی افزایش ۲۵ درصدی داشت که تورم بالاتر از ۳۴ درصد بود.
در سال ۱۳۹۳ اما میزان افزایش حداقل دستمزد ۱۰ درصدی بیشتر از نرخ تورم ثبت شده در اقتصاد ایران بود.
از سال‌ های ۱۳۹۳ تاکنون نیز دستمزد همواره رشدی بیش از تورم را تجربه کرده است اما با این حال هنوز فاصله حداقل دستمزد با حقوق مکفی در ایران بالاست و از این رو تدابیر اتخاذ شده در این حوزه بر تداوم این روند دلالت دارد.

پیش‌بینی روند تعیین حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده

در این میان، علی خدایی، عضو شورای عالی کار در تحلیل و پیش‌بینی روند تعیین حداقل پایه حقوق و دستمزد برای سال آینده، به ملاک‌های تعیین مبلغ حداقل دستمزد اشاره می‌کند و می‌گوید:
«براساس ماده ۴۱ قانون کار، در بند اول توصیه شده که حداقل حقوق با احتساب تورم افزایش یابد که یک بند غیرالزام‌‌ آور است، اما بند دوم کاملا الزام‌ آور است و در آن تاکید شده که حداقل حقوق و دستمزد باید بتواند زندگی آبرومند یک خانوار کارگری با تعداد معین را تامین کند.
به این ترتیب ملاک تعیین حداقل دستمزد برخلاف روال گذشته باید «سبد حداقل معیشت خانوار» باشد.»
خدایی با اشاره به خبر اعلام شده از سوی معاون وزیر کار مبنی اینکه خط فقر ملی ۷۰۰هزار تومان است، متذکر می‌شود:
«ما نمایندگان کارگری براساس میزان اعلامی کالری لازم برای زندگی هر فرد از سوی انسیتوی تغذیه ایران، خط گرسنگی را محاسبه می‌کنیم که این رقم در سال گذشته ۸۵۰ هزار تومان و در سال آینده بیش از ۹۵۰ هزار تومان است و واژه «خط فقر ملی» نیز یک واژه جدید و تصنعی است و هیچ تعریفی از آن وجود ندارد.»
وی با ذکر این نکته که سبد معیشت در سال گذشته ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد و قرار است براساس قیمت‌ های بهمن‌ ماه دوباره آن را به‌ روزرسانی کنیم، یادآور می‌شود:
«ما نمایندگان کارگران خطاب به دولت و نمایندگان کارفرمایی اعلام آمادگی کردیم که حاضریم با یک فرمول‌ بندی دقیق، شکاف یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی (دریافتی حداقلی فعلی) با نرخ سبد معیشت حداقل خانوار را پرکنیم.»

دلیل افزایش دستمزد کارگران

حمید نجف، یک کارشناس اقتصادی معتقد است «اگر وضع حقوق و دستمزد ها بهبود یابد، هم قدرت معیشت مردم افزایش می‌ یابد و هم اقتصاد از حالت رکود خارج خواهد شد.»
وی درباره لزوم افزایش حقوق و دستمزدها، می‌گوید:
اگر حقوق‌ ها را ۵ درصد هم افزایش بدهیم، باز هم تورم ایجاد می‌شود، بنابراین چه به دستمزد اضافه کنیم چه نکنیم، افزایش تورم را داریم. منتها باید ببینیم که اگر دستمزد را افزایش می‌دهیم، از آن طرف چه تاثیری در بازار کار و تولید و اقتصاد می‌گذارد
این کارشناس اقتصادی عنوان می‌ کند:
در شرایط رکود به سر می‌بریم که تداوم آن به ضرر اقتصاد مملکت است و باید هرچه سریع‌ تر از این رکود خارج شویم.
اگر حقوق و دستمزد ها بهبود یابد، هم قدرت خرید و معیشت مردم بهتر می‌ شود و هم چرخه اقتصاد به حرکت در می‌آید
حقوق حداقلی کارگران تنها برای خورد و خوراک مصرف می‌شود و در نهایت به بیستم برج نرسیده تمام می‌شود و پاسخگوی نیازهای معیشتی خانوارها نیست
منبع : خیرآنلاین
: نی نای
 

خلبان‌ ها چقدر حقوق می‌ گیرند؟

airghasedak

خلبان‌ ها چقدر حقوق می‌ گیرند؟

مسعود زارع – پژوهشگر حوزه هوانوردی: با توجه به اینکه در سطح دنیا، خطوط هوایی با کمبود خلبان مواجه هستند، درآمد های این قشر در حال افزایش است.
بررسی میزان حقوق دریافتی خلبان ها شاید به عده‌ ای که می‌خواهند شغل آینده خود را انتخاب کنند، کمک کند تا در این زمینه تصمیم‌ گیری درستی داشته باشند.
تارنمای Payscale.com میانگین حقوق سالانه خلبان ها را ۱۰۰۱۹۱ دلار و محدوده حقوق خدمه را بین ۳۷۷۷۴ تا ۲۷۳۰۱۰ دلار عنوان کرده است.
این اعداد تنها می‌توانند یک دید کلی از درآمد خلبان ها و چگونگی تغییر میزان درآمد آن‌ها در طول دوره خدمتشان ارائه دهند.

خلبان‌ ها چقدر حقوق می‌ گیرند؟

airghasedak
ایرقاصدک

به گزارش قاصدک ۲۴، سامانه خرید بلیط چارتر و سیستمی و بیمه مسافرتی، در ادامه به دنبال پاسخ به این سوال خواهیم بود که حقوق خلبان ها چقدر است و چرا برخی خلبان ها به مراتب حقوق نسبتا بیشتری از سایر خلبان دریافت می‌ کنند؟
تلاش برای تعیین حقوق و دستمزد خلبان هواپیماها ممکن است اندکی سخت و گیج‌ کننده باشد چرا که شما با تعداد زیادی عدد و رقم مختلف در اینترنت رو به‌ رو خواهید شد.
واقعیت این است که هر شرکت هواپیمایی یک پرداختی دارد و این میزان پرداختی به تجربه و عوامل دیگری همچون اندازه هواپیما که مسافر بلیط هواپیما آن را تهیه نموده است بستگی دارد و همه این عوامل باعث می‌شوند حقوق خلبانان از ۲۸هزار دلار در سال تا چند صد هزار دلار متغیر باشد.

میانگین حقوق خلبانان در صنعت حمل‌ و نقل هوایی

همان‌گونه که عنوان شد پرداخت دستمزد به خلبانان به عوامل مختلفی بستگی دارد اما اگر بخواهیم کلیه خلبانان را به‌عنوان یک مجموعه دسته‌بندی کنیم باید گفت میانگین حداقل حقوق ۱۰ درصد پایینی این مجموعه ۶۶۹۷۰دلار است.
براساس گزارش‌ها، به‌ صورت میانگین حداقل حقوق سالانه اکثر خلبان‌ های شرکت‌ های هواپیمایی، کمک خلبان‌ها و مهندسین پرواز در می ۲۰۱۲ حدود ۱۱۴۲۰۰ دلار بوده است. ۱۰ درصد از این خلبانان که در صدر مجموعه خلبان ها قرار دارند، به صورت میانگین حداقل دریافتی‌ شان ۱۸۷۲۰۰ دلار است.

ساعت موظف برای پرواز

خلبان ها معمولا به‌صورت ساعت موظفی کار می‌کنند. طبق قوانین آن‌ها موظفند در طول ماه حدود ۷۵‌ساعت پرواز داشته باشند.
البته اگر زمان‌های دیگر مانند برنامه‌ریزی قبل از پرواز را در نظر بگیریم، ساعت کار خلبان ها بیشتر هم می‌شود، اما زمانی که محاسبه می‌شود زمانی است که آن‌ ها در کابین خلبان حضور دارند و معمولا این زمان همان ۷۵‌ساعت است. خلبان ها در حدود ۱۵۰‌ساعت دیگر از یک ماه را موظفند به سایر مسئولیت‌ ها و وظایفشان رسیدگی کنند.

کمترین حقوق سالانه خلبانان چقدر است؟

بیشتر شرکت‌ های هواپیمایی به خلبان ها تازه‌کار خود حقوقی در حدود ۲۰‌هزار دلار در سال پرداخت می‌کنند که این مبلغ به‌ صورت سالانه افزایش پیدا می‌کند.
هنگامی که میزان ساعت‌های پروازی و تجربه یک خلبان افزایش یافت و به سطح کاپیتانی رسید، طبیعتا حقوق و دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.
قبل از توضیح اینکه یک خلبان در سال به‌ طور میانگین چقدر حقوق دریافت می‌کند، ابتدا باید نوع شرکت‌های هواپیمایی را توضیح بدهیم چراکه حقوق خلبان ها با‌ توجه‌ به نوع شرکت‌ های هواپیمایی متغیر است.
شرکت‌ های هواپیمایی اساسا به دو دسته تقسیم‌ بندی می‌شوند:
Regional Airlines و Major Airlines.
شرکت‌های هواپیمایی منطقه‌ای معمولا زیر نظر یک شرکت هواپیمایی بزرگ پرواز می‌کنند، اما در واقع جزو این شرکت هواپیمایی بزرگ نیستند.
یک نمونه از این شرکت‌ های هواپیمایی ExpressJet است که تحت نام «یونیک اکسپرس» فعالیت می‌ کند.
شرکت‌های هواپیمایی منطقه‌ای معمولا هواپیماهای کوچک‌ تر را در اختیار دارند که ۵۰ تا ۷۰ مسافر گنجایش دارند و اغلب خلبان ها غیر نظامی که در ابتدای کار خود هستند مسئولیت پرواز آن‌ ها را برعهده دارند.
پرداخت در شرکت‌ های هواپیمایی منطقه‌ای به‌طور قابل توجهی کمتر از شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ است.
نمونه‌ ای از شرکت‌ های هواپیمایی منطقه‌ای عبارتند از ExpressJet، Endeavour، Skywest و Republic.
شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ شامل American، Delta و United هستند.
همچنین شرکت‌ های هوایی باربری مانند FedEx و UPS نیز شامل همین شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ هستند.
باتوجه‌ به توضیحات فوق، میانگین دستمزد خلبان ها در شرکت‌ های هواپیمایی منطقه‌ای در حدود ۵۵‌هزار دلار است و این در حالی است که اگر همین خلبان ها در شرکت‌های هواپیمایی بزرگ استخدام شوند، به صورت میانگین سالانه حقوقی در حد ۱۳۵‌هزار دلار دریافت می‌کنند.

سایز عوامل موثر در حقوق کاپیتان‌ ها

یکی دیگر از عوامل موثر در حقوق خلبان ها اندازه هواپیمایی است که با آن پروازهای خود را انجام می‌دهند.
در هواپیماهای جت، هر چقدر هواپیما بزرگتر باشد قطعا حقوق خلبان ها نیز بیشتر است.
میانگین حقوق سالانه یک خلبان اگر با هواپیماهای بزرگ جت پرواز خود را انجام دهد در حدود ۱۲۱۴۰۸‌دلار است.
اگر همین پرواز با جت‌ های کوچک انجام شود میانگین حقوق او در سال ۱۰۴۲۱۹ دلار خواهد بود.
اگر پرواز با هواپیماهایی به‌ غیر از جت انجام شود، بسته به بزرگ یا کوچک بودن آن، باز هم میزان حقوق متفاوت خواهد بود؛ اما در این نوع هواپیماها اگر خلبان با هواپیماهای غیرجت کوچک پرواز کند، حقوق بیشتری دریافت خواهد کرد.
احتمالا دلیل این موضوع نیز به خصوصی یا عمومی بودن این نوع هواپیماها باز می‌گردد.
کاربرد هواپیماهای کوچک غیرجت معمولا برای تشریفات و جابه‌ جایی افراد خاص است، اما هواپیماهای بزرگ غیرجت معمولا برای حمل مسافران معمولی و بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حقوق سالانه‌ کاپیتانی که با هواپیماهای بزرگ غیرجت پرواز می‌کند، به‌ طور میانگین چیزی در حدود ۷۹۱۰۶دلار است، اما اگر همین خلبان با هواپیماهای کوچک غیر جت پرواز خود را انجام دهد، به‌طور میانگین ۸۵۴۱۸ دلار دریافت خواهد کرد.

حقوق کاپیتان و خلبان اول در شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ

حقوق خلبان ها و خلبان ها بسته‌ به نوع شرکت‌ های هواپیمایی و همچنین میزان سال‌ های خدمت متفاوت است.
برای آنکه این تفاوت در حقوق‌ ها، به شکل بهتری مشخص شود؛ ما سه شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک، امارات و اتحاد را در نظر گرفتیم و نوع هواپیما را نیز بوئینگ ۷۴۷ انتخاب کردیم.
شایان ذکر است که حقوق‌ های پرداختی در این سه شرکت ماهانه است.
اول از حقوق دریافتی کاپیتان‌ ها آغاز می‌کنیم. یک کاپیتان در سال اول خدمت خود در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک ۱۱۱۰۹ دلار در ماه حقوق دریافت می‌کند.
همین کاپیتان اگر در شرکت هواپیمایی امارات و یا اتحاد پروزاهای خود را انجام دهد در سال اول به صورت ماهانه به ترتیب ۸۰۸۴ دلار و ۹۵۷۸ دلار حقوق دریافت می‌کند.
اگر میزان خدمت این کاپیتان به ۵ سال برسد، او به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک ، امارات و اتحاد به ترتیب حقوقی در حد ۱۲۰۲۵ دلار، ۹۰۹۸ دلار و ۱۰۵۴۸ دلار دریافت می‌کند.
اگر میزان خدمت به ۱۰سال برسد، او به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای‌ پاسفیک، امارات و اتحاد به ترتیب حقوقی در حد ۱۳۵۱۵ دلار، ۱۰۵۴۸ دلار و ۱۲۰۱۳ دلار دریافت می‌کند.

حالا حقوق دریافتی خلبان اول چقدر خواهد بود؟

اگر یک خلبان اول در سال اول خدمت خود باشد به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک ۵۸۱۱ دلار، در شرکت هواپیمایی امارات ۵۶۶۳ دلار و در شرکت هواپیمایی اتحاد ۷۰۷۵ دلار حقوق دریافت می‌کند.
میزان دریافتی ماهانه همین خلبان اول، در سال پنجم خدمت خود در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک، امارات و اتحاد به ترتیب ۷۷۹۴ دلار، ۶۳۷۳ دلار و ۷۶۵۷ دلار خواهد بود.
اگر میزان خدمت به ۱۰ سال برسد، او به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک، امارات و اتحاد به‌ ترتیب حقوقی در حد ۸۸۷۸ دلار، ۶۷۶۱ دلار و ۸۴۵۲ دلار دریافت می‌کند.
اگر حقوق به‌ صورت ساعتی پرداخت شود باز هم بسته‌به نوع شرکت‌ های هواپیمایی پرداختی‌ ها متفاوت خواهد بود.
به‌ عنوان مثال دو شرکت هواپیمایی یونایتد و دلتا را در نظر می‌گیریم. هواپیمایی که کاپیتان و خلبان اول با آن پرواز خود را انجام می‌دهند بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ است.
باز هم از حقوق کاپیتان آغاز می‌کنیم. یک کاپیتان که در سال اول خدمت خود است در شرکت یونایتد ساعتی ۲۳۳ دلار حقوق دریافت می‌کند و همین کاپیتان با همین شرایط در شرکت دلتا ساعتی ۲۴۱ دلار دریافت خواهد کرد.
اگر میزان سابقه خدمت این کاپیتان به ۵ سال برسد در شرکت یونایتد ساعتی ۲۴۱ دلار و در شرکت دلتا ساعتی ۲۴۸ دلار دریافت خواهد کرد.
اگر سابقه خدمت به ۱۰ سال برسد میزان دریافتی کاپیتان در شرکت یونایتد ساعتی ۲۵۱ دلار و در شرکت دلتا ساعتی ۲۵۹دلار خواهد بود.
اما یک خلبان اول با همین شرایط چقدر در این دو شرکت حقوق دریافت می‌کند؟
در شرکت یونایتد خلبان اول در سال اول خدمت خود ساعتی ۶۶ دلار و در شرکت دلتا ساعتی ۶۸ دلار دریافت می‌کند.
با رسیدن میزان خدمت خلبان اول به ۵ سال در هر دو شرکت، میزان دریافتی او در هر ساعت نیز با سال اول خدمت تفاوت فاحشی می‌کند.
شرکت هواپیمایی یونایتد به خلبان اول خود با ۵ سال سابقه خدمت ساعتی ۱۵۵ دلار و شرکت دلتا ساعتی ۱۶۰دلار حقوق پرداخت خواهد کرد.
اگر همین خلبان دارای ۱۰ سال سابقه خدمت باشد در هر ساعت در شرکت‌های هواپیمایی یونایتد و دلتا به ترتیب ۱۷۰ و ۱۷۶ دلار دریافتی خواهد داشت.
به‌ طور کلی در شرایط یکسان پرداختی‌ های شرکت دلتا نسبت‌ به شرکت یونایتد بسیار بهتر است.
منبع : ایر قاصدک
: نی نای

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

شرکت پست ایران انواع روش پشت دارد و سعی کرده است هر نوع سلیقه ای را پوشش دهد
در رابطه با اینکه پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟ در زیر به آن پرداخته شده است.
از انواع پست می‌ توان از پست پیشتاز، پست سفارشی، پست اکسپرس، پست عادی و پست دو قبضه را نام برد.

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟
پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

۱ – پست پیشتاز :
سریعترین پست در کشور است و بسته در کمتر از ۴۸ ساعت به مقصد می‌رسد.
۲ – پست سفارشی :
مدت زمان بیشتری طول می‌کشد قیمتش از پست پیشتاز کمتر است و بیمه هم نمی‌شود.
۳ – پست اکسپرس :
در قبال پرداخت هزینه‌ ای با اولویت و حق تقدم توزیع می‌شود.
۴ – پست عادی :
شامل نامه‌ ها و مطبوعاتی که فرستندگان روی آنها تمبر الصاق می‌کنند و در صندوق پستی می‌ اندازند.
۵ – پست دو قبضه:
به منظور اطمینان از رسیدن مرسوله، پست مبداء درخواست ارسال مرسوله به همراه قبض دوم را می‌ نماید و هزینه‌ ای جداگانه می‌گیرد.
قبض دوم به امضای گیرنده می‌ رسد و با سریعترین پست برگشت داده می‌شود.
به منظور توسعه هر چه بیشتر، رقابت‌ پذیری و پاسخگجویی مناسب به نیازهای متنوع و جدید مشتریان در سال‌ های اخیر بخش خصوصی هم پا به عرصه گذاشت و به موازات اپراتور دولتی خدمت‌ رسانی می‌ کند.

جزئیات بیشتر درباره پست پیشتاز

پست پیشتاز سریع‌ ترین سرویس پستی است
کلیه‌ عملیات پستی مربوط به آن از لحظه‌ قبول تا توزیع مرسوله در داخل و یا خارج از کشور در کوتاه‌ ترین زمان ممکن انجام می‌شود
سرویس پست پیشتاز، تحویل و توزیع نامه‌ ها را در سطح کشور حداقل در ۲۴ ساعت و حداکثر در ۴۸ ساعت انجام می‌ دهد.
هر موسوله‌ پیشتاز دارای یک بارکد ۱۰ و یا ۲۰ رقمی است که امکان رهگیری آن از طریق سایت اینترنتی www.post.ir و پیام کوتاه شماره ۲۰۰۰۴۴۱ برای همگان جهت اطلاع از سرنوشت مرسوله میسر است.
زمان انجام پست پیشتاز : حداکثر ۴۸ ساعت می باشد.
حداکثر وزن مرسوله در پست پیشتاز : ۲۵ کیلوگرم
هزینه پست پیشتاز : بر اساس تعرفه شرکت پست به نسبت وزن
روش ارسال پست پیشتاز : هوایی

جزئیات بیشتر درباره پست سفارشی

در سرویس پست سفارشی، در ازای دریافت مرسولات مشتریان، به آنان رسید یا قبض داده می‌شود.
متقاضیان با استفاده از این سرویس می‌توانند انواع مرسولات اعم از نامه، مطبوعات، کارت‌ پستال، بسته کوچک و امانات را به مقاصد مورد نظر خویش ارسال کنند.
ماموران پست در هنگام رسیدن مرسوله به دست گیرنده از آن‌ ها تاییدیه دریافت می‌کنند و فرستنده می‌ تواند سرنوشت مرسوله‌ خود را پیگیری کند.
زمان انجام پست سفارشی : حداکثر یک هفته
حداکثر وزن مرسوله در پست سفارشی : ۴۰ کیلوگرم
هزینه ارسال پست سفارشی : بر اساس تعرفه شرکت پست به نسبت وزن ( تقریبا نصف هزینه پیشتاز )
روش ارسال پست سفارشی : زمینی

نکاتی دیگر پیرامون پست سفارشی و پیشتاز

پیشنهاد میشود در صورتی که تعداد و وزن محصولات مورد نظرتان زیاد است ، از پست سفارشی استفاده نمایید
زمانی که محصول برای شما ارسال می گردد ، مامورین اداره پست تا دو مرتبه به آدرس شما رجوع می کنند و در صورت عدم دریافت پاسخ از محل مورد نظر ، مرسوله به اداره پست مرکزی شهرتان ارجاع داده میشود و شما میتوانید تا حد فاصل یک هفته با مراجعه به اداره پست آنرا دریافت نمایید

پست سفارشی یا پیشتاز چند روزه میرسه ؟

تهیه : نی نای

استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

روش استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

جمهوری اسلامی ایران سال هاست مشکلات بنیادینی در اداره خود دارد مانند سیستم سربازی رضا خانی و عقب افتاده از دیگر کشور ها
سیستم اداره ای کشور بر مبنای امتیازات ایثارگری و خودی و غیر خودی و خویشاوندی و …
سیستم تحصیلی مدرک پرست که تنها چیزی که در آن مهم است پول هست
پول بده مدرک بخر یا ببر
یک عده هم که باز با امتیازات و رتبه چنده ده هزاری وارد بهترین رشته ها می شوند
و آن وقت چنین می شود که جامعه ای پر از با سواد نما بی سواد می شود
و یا سیستم استخدام با مشکلات عدیده در رابطه با نوع استخدام مواجه است
در سیستم استخدام ایران اگر هیچ نباشی و فقط در آزمونی شرکت کرده باشی و یا آشنایی داشته باشی کافی است و بعد از آن نیاز به امتیاز ایثارگری و …
داشته باشی دیگر کارت حل می شود
یعنی شایستگی در سیستم استخدام ایران و همخوانی رشته به شغل یک جوک می باشد

استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

روش استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی
روش استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

و به این ترتیب کسانی که در آزمون های استخدام شرکت می کنند اگر امتیاز  دارند شانسی دارند و گرنه پول خود را حرام کرده اند
به عبارتی در اصل هیچ گونه استخدام وجود ندارد و تنها یک بازی و پول درآوردن از جیب جوان بیکار تحصیل کرده بدون امتیاز است
یکی از جوانان ایران در یکی از کانال ها درد دل خود را چنین بیان می کند :
آزمون استخدام یا کاسبی از جوانان بیکار؟!
من یک فارغ التحصیل بیکار هستم
(مهندس برق ازدانشگاه دولتی)
الان ۴ ساله دارم تو انواع آزمون شرکت میکنم که در هر آزمون فقط برای یک نفر شرکت کردم.
یعنی یه نفر میخواستن که اتفاقا رشته من جزو رشته های اصلی نبوده ولی می تونستم شرکت کنم!
میخوام بگم برا هر کد رشته چندین رشته و گرایش غیر مرتبط هم میگرفتن واسه جذب شرکت کننده بیشتر تو هر آزمون استخدام کمتر از دویست سیصد هزار شرکت کننده نداشته
هر کدوم هم کمتر از سی تومن هزینه ثبت نام نبوده برا همشون هم صبح جمعه باید میرفتم مرکز استان دست کم ۲۰ یا ۲۵ تومن هم کرایه میدادم!
حالا من تو این چند سال چند تومن داده باشم واسه شرکت کردن تو آزمون خوبه؟ منی که بیکارم وخرجمو بابام میده!
تقریبا همشونم دولتی بودن آزمونا
حتی یه آزمون استخدامی سال ۹۲ تو دولت آقای احمدی نژاد شرکت کردیم پولشم دادیم، بعد که روحانی اومد سرکار لغوش کرد پولشم نداد!
آقا چند ساله که هر وقت ارگانی به خنسی میخوره یا خود دولت که گیر میکنه آزمون استخدامی برگزارم میکنه!
گاهی حتی سالی چندبار! واسه ثبت نام بیشتر پول ثبت نام بیشتر!!
چند ساله آزمون استخدامی شده ابزار کار و کاسبی حضرات نامحترم
اونم از یه عده جوون بیکاره بی پوله بی همسر و زندگی!
اخاذی از یه مشت جوون بیکاره بی پول!
جایی هم بگی میگن زورت که نکرده بودن میخواستی شرکت نکنی!

استخدام در ایران یک بازی و کاسبی دولتی

: نی نای