واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟

چرا رنگ هواپیما سفید است؟ – دلیل سفید رنگ بودن هواپیما

واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟

تاکنون به این فکر کرده‌اید که چرا رنگ اکثر هواپیما‌ ها سفید است؟
اگر منظور شما این است که چرا به رنگ سفید رنگ امیزی میشوند باید عرض کنم چنین قاعده و قانونی برای همه هواپیما ها وجود ندارد
خدمات تعمیر و نگهداری و بخش رنگ آمیزی در خطوط هوائی بر اساس تمایل شرکتها رنگ امیزی میکند و نه بر اساس ضرورت رنگ سفید و لذا :
۱- رنگ سفید هواپیما قابلیت نمایش سایر علایم خطوط هوائی مثل لوگو را بیشتر از سایر رنگها دارد و لذا بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد
۲- رنگ سفید هواپیما بیشتر مورد توجه مسافر و ارامش بخش است تا دلایل فنی عملیاتی .
۳- خیلی از خطوط هوائی مخصوصا خطوط حوزه اسیای جنوب شرقی از مخلوطی از رنگها استفاده میکنند که بیشتر با اقلیم انها تناسب دارد .
۴- نهایتا اینکه بواسطه هزینه رنگ امیزی و وزن زیاد ان و ضرورت و محدودیت ضخامت رنگ بدنه امروزه بحث در استفاده در نوارها و برچسب های مخصوص روی بدنه هواپیما میباشد

واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟

واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟
واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟

و اما به طور دقیق تر در مطلب زیر به این موضوع پرداخته شده است :
جالب است که دلایل علمی و اقتصادی زیادی برای سفید رنگ بودن هواپیما ها وجود دارد.
همه ما روزانه هواپیما های زیادی را مشاهده می‌کنیم، اما کمتر به رنگ آن‌ها توجه می‌کنیم.
همان‌ طور که تا به حال دیده‌اید، رنگ اکثر هواپیما ها سفید است.
رنگ هواپیما ها به دلیل خاصیت بدنه آن‌ ها و صرفه‌جویی‌ های اقتصادی معمولا سفید انتخاب می‌شود.
در اینجا سعی داریم دلایل علمی و منطقی برای سفید بودن رنگ هواپیما ها ارائه دهیم. همین دلایل باعث شده است که هواپیما های رنگارنگ و متنوع در آسمان مشاهده نکنید.
علم حرارتی مهم‌ترین دلیل علمی است که در رابطه با رنگ هواپیما مطرح است.
پروفسور «هانسون» (R. John Hansman) معتقد است بهترین رنگ برای خنک نگه داشتن بدنه هواپیما رنگ سفید است
دقیقا مانند لباس بلند سفیدی که در بیابان مناسب‌ ترین لباس برای خنک نگه داشتن بدن است.
محافظت از قطعات پلاستیکی و مواد کامپوزیتی هواپیما از نور خورشید بسیار اهمیت دارد.

واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟

واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟
واقعا چرا رنگ هواپیما سفید است ؟

رنگ سفید این قابلیت را دارد که هواپیما را از اشعه خطرناک خورشید محافظت کند.
براساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ توسط محققان دانشگاه پردیو و مرکز تحقیقات حیات وحش ملی در مورد تعامل انسان و حیات وحش ارائه شد، محققان به این نتیجه رسیدند که؛
پرندگانی که در آسمان پرواز می‌کنند، با هواپیما های رنگ سفید نسبت به رنگ‌های دیگر برخورد کمتری دارند.
این تحقیق نشان می‌ دهد پرندگان هواپیما های سفید را در آسمان راحت‌ تر پشت سر می‌ گذارند.
رنگ سفید هواپیما از لحاظ بصری به انسان کمک می‌کند.
هرگونه خراش، ترک و فرسودگی در رنگ سفید خیلی راحت به چشم می‌ آید‌ و این یک موضوع تصادفی نیست و باید خدا را بابت این موضع شکر کرد، زیرا توانایی شناسایی آسیب در هواپیما امری حیاتی است.
دلایل علمی نیمی از قضیه و دلایل اقتصادی نیمه دیگر موضوع است.
حتی خطوط هواپیمایی در ذخیره منایع و صرفه‌ جویی اقتصادی تلاش می‌کنند. باید بدانید برای پوشاندن یک هواپیما نیاز به ۶۵ گالن رنگ است و این باعث می‌شود که در انتخاب رنگ هواپیما هوشمندانه عمل کنید
رنگ سفید استاندار، ارزان و ساده است و هر رنگ دیگری که انتخاب کنید، به مرور زمان اکسید می‌ شود و به رنگ سفید بر می‌گردد، البته برای براق نگهداشتن و ثابت شدن آن باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.
ایده دیگری که در این زمینه مطرح می‌شود، با نام طرح رادیکال شناخته شده است. در این مورد هواپیما غیر رنگی است و فلز آن خالص و صیقل داده می‌شود، اما مشکلی که در اینجا مطرح است، این است که صیغل دادن نیاز به نگهداری، صرف زمان و هزینه بیشتری دارد
نکته دیگر این است که هواپیماهای سفید سریع‌ تر از هواپیماهای رنگی و غیر رنگی به فروش می‌ روند.
منبع : کجارو – کلوب دات کام
: نی نای

خلبان‌ ها چقدر حقوق می‌ گیرند؟

airghasedak

خلبان‌ ها چقدر حقوق می‌ گیرند؟

مسعود زارع – پژوهشگر حوزه هوانوردی: با توجه به اینکه در سطح دنیا، خطوط هوایی با کمبود خلبان مواجه هستند، درآمد های این قشر در حال افزایش است.
بررسی میزان حقوق دریافتی خلبان ها شاید به عده‌ ای که می‌خواهند شغل آینده خود را انتخاب کنند، کمک کند تا در این زمینه تصمیم‌ گیری درستی داشته باشند.
تارنمای Payscale.com میانگین حقوق سالانه خلبان ها را ۱۰۰۱۹۱ دلار و محدوده حقوق خدمه را بین ۳۷۷۷۴ تا ۲۷۳۰۱۰ دلار عنوان کرده است.
این اعداد تنها می‌توانند یک دید کلی از درآمد خلبان ها و چگونگی تغییر میزان درآمد آن‌ها در طول دوره خدمتشان ارائه دهند.

خلبان‌ ها چقدر حقوق می‌ گیرند؟

airghasedak
ایرقاصدک

به گزارش قاصدک ۲۴، سامانه خرید بلیط چارتر و سیستمی و بیمه مسافرتی، در ادامه به دنبال پاسخ به این سوال خواهیم بود که حقوق خلبان ها چقدر است و چرا برخی خلبان ها به مراتب حقوق نسبتا بیشتری از سایر خلبان دریافت می‌ کنند؟
تلاش برای تعیین حقوق و دستمزد خلبان هواپیماها ممکن است اندکی سخت و گیج‌ کننده باشد چرا که شما با تعداد زیادی عدد و رقم مختلف در اینترنت رو به‌ رو خواهید شد.
واقعیت این است که هر شرکت هواپیمایی یک پرداختی دارد و این میزان پرداختی به تجربه و عوامل دیگری همچون اندازه هواپیما که مسافر بلیط هواپیما آن را تهیه نموده است بستگی دارد و همه این عوامل باعث می‌شوند حقوق خلبانان از ۲۸هزار دلار در سال تا چند صد هزار دلار متغیر باشد.

میانگین حقوق خلبانان در صنعت حمل‌ و نقل هوایی

همان‌گونه که عنوان شد پرداخت دستمزد به خلبانان به عوامل مختلفی بستگی دارد اما اگر بخواهیم کلیه خلبانان را به‌عنوان یک مجموعه دسته‌بندی کنیم باید گفت میانگین حداقل حقوق ۱۰ درصد پایینی این مجموعه ۶۶۹۷۰دلار است.
براساس گزارش‌ها، به‌ صورت میانگین حداقل حقوق سالانه اکثر خلبان‌ های شرکت‌ های هواپیمایی، کمک خلبان‌ها و مهندسین پرواز در می ۲۰۱۲ حدود ۱۱۴۲۰۰ دلار بوده است. ۱۰ درصد از این خلبانان که در صدر مجموعه خلبان ها قرار دارند، به صورت میانگین حداقل دریافتی‌ شان ۱۸۷۲۰۰ دلار است.

ساعت موظف برای پرواز

خلبان ها معمولا به‌صورت ساعت موظفی کار می‌کنند. طبق قوانین آن‌ها موظفند در طول ماه حدود ۷۵‌ساعت پرواز داشته باشند.
البته اگر زمان‌های دیگر مانند برنامه‌ریزی قبل از پرواز را در نظر بگیریم، ساعت کار خلبان ها بیشتر هم می‌شود، اما زمانی که محاسبه می‌شود زمانی است که آن‌ ها در کابین خلبان حضور دارند و معمولا این زمان همان ۷۵‌ساعت است. خلبان ها در حدود ۱۵۰‌ساعت دیگر از یک ماه را موظفند به سایر مسئولیت‌ ها و وظایفشان رسیدگی کنند.

کمترین حقوق سالانه خلبانان چقدر است؟

بیشتر شرکت‌ های هواپیمایی به خلبان ها تازه‌کار خود حقوقی در حدود ۲۰‌هزار دلار در سال پرداخت می‌کنند که این مبلغ به‌ صورت سالانه افزایش پیدا می‌کند.
هنگامی که میزان ساعت‌های پروازی و تجربه یک خلبان افزایش یافت و به سطح کاپیتانی رسید، طبیعتا حقوق و دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.
قبل از توضیح اینکه یک خلبان در سال به‌ طور میانگین چقدر حقوق دریافت می‌کند، ابتدا باید نوع شرکت‌های هواپیمایی را توضیح بدهیم چراکه حقوق خلبان ها با‌ توجه‌ به نوع شرکت‌ های هواپیمایی متغیر است.
شرکت‌ های هواپیمایی اساسا به دو دسته تقسیم‌ بندی می‌شوند:
Regional Airlines و Major Airlines.
شرکت‌های هواپیمایی منطقه‌ای معمولا زیر نظر یک شرکت هواپیمایی بزرگ پرواز می‌کنند، اما در واقع جزو این شرکت هواپیمایی بزرگ نیستند.
یک نمونه از این شرکت‌ های هواپیمایی ExpressJet است که تحت نام «یونیک اکسپرس» فعالیت می‌ کند.
شرکت‌های هواپیمایی منطقه‌ای معمولا هواپیماهای کوچک‌ تر را در اختیار دارند که ۵۰ تا ۷۰ مسافر گنجایش دارند و اغلب خلبان ها غیر نظامی که در ابتدای کار خود هستند مسئولیت پرواز آن‌ ها را برعهده دارند.
پرداخت در شرکت‌ های هواپیمایی منطقه‌ای به‌طور قابل توجهی کمتر از شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ است.
نمونه‌ ای از شرکت‌ های هواپیمایی منطقه‌ای عبارتند از ExpressJet، Endeavour، Skywest و Republic.
شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ شامل American، Delta و United هستند.
همچنین شرکت‌ های هوایی باربری مانند FedEx و UPS نیز شامل همین شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ هستند.
باتوجه‌ به توضیحات فوق، میانگین دستمزد خلبان ها در شرکت‌ های هواپیمایی منطقه‌ای در حدود ۵۵‌هزار دلار است و این در حالی است که اگر همین خلبان ها در شرکت‌های هواپیمایی بزرگ استخدام شوند، به صورت میانگین سالانه حقوقی در حد ۱۳۵‌هزار دلار دریافت می‌کنند.

سایز عوامل موثر در حقوق کاپیتان‌ ها

یکی دیگر از عوامل موثر در حقوق خلبان ها اندازه هواپیمایی است که با آن پروازهای خود را انجام می‌دهند.
در هواپیماهای جت، هر چقدر هواپیما بزرگتر باشد قطعا حقوق خلبان ها نیز بیشتر است.
میانگین حقوق سالانه یک خلبان اگر با هواپیماهای بزرگ جت پرواز خود را انجام دهد در حدود ۱۲۱۴۰۸‌دلار است.
اگر همین پرواز با جت‌ های کوچک انجام شود میانگین حقوق او در سال ۱۰۴۲۱۹ دلار خواهد بود.
اگر پرواز با هواپیماهایی به‌ غیر از جت انجام شود، بسته به بزرگ یا کوچک بودن آن، باز هم میزان حقوق متفاوت خواهد بود؛ اما در این نوع هواپیماها اگر خلبان با هواپیماهای غیرجت کوچک پرواز کند، حقوق بیشتری دریافت خواهد کرد.
احتمالا دلیل این موضوع نیز به خصوصی یا عمومی بودن این نوع هواپیماها باز می‌گردد.
کاربرد هواپیماهای کوچک غیرجت معمولا برای تشریفات و جابه‌ جایی افراد خاص است، اما هواپیماهای بزرگ غیرجت معمولا برای حمل مسافران معمولی و بازرگانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
حقوق سالانه‌ کاپیتانی که با هواپیماهای بزرگ غیرجت پرواز می‌کند، به‌ طور میانگین چیزی در حدود ۷۹۱۰۶دلار است، اما اگر همین خلبان با هواپیماهای کوچک غیر جت پرواز خود را انجام دهد، به‌طور میانگین ۸۵۴۱۸ دلار دریافت خواهد کرد.

حقوق کاپیتان و خلبان اول در شرکت‌ های هواپیمایی بزرگ

حقوق خلبان ها و خلبان ها بسته‌ به نوع شرکت‌ های هواپیمایی و همچنین میزان سال‌ های خدمت متفاوت است.
برای آنکه این تفاوت در حقوق‌ ها، به شکل بهتری مشخص شود؛ ما سه شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک، امارات و اتحاد را در نظر گرفتیم و نوع هواپیما را نیز بوئینگ ۷۴۷ انتخاب کردیم.
شایان ذکر است که حقوق‌ های پرداختی در این سه شرکت ماهانه است.
اول از حقوق دریافتی کاپیتان‌ ها آغاز می‌کنیم. یک کاپیتان در سال اول خدمت خود در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک ۱۱۱۰۹ دلار در ماه حقوق دریافت می‌کند.
همین کاپیتان اگر در شرکت هواپیمایی امارات و یا اتحاد پروزاهای خود را انجام دهد در سال اول به صورت ماهانه به ترتیب ۸۰۸۴ دلار و ۹۵۷۸ دلار حقوق دریافت می‌کند.
اگر میزان خدمت این کاپیتان به ۵ سال برسد، او به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک ، امارات و اتحاد به ترتیب حقوقی در حد ۱۲۰۲۵ دلار، ۹۰۹۸ دلار و ۱۰۵۴۸ دلار دریافت می‌کند.
اگر میزان خدمت به ۱۰سال برسد، او به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای‌ پاسفیک، امارات و اتحاد به ترتیب حقوقی در حد ۱۳۵۱۵ دلار، ۱۰۵۴۸ دلار و ۱۲۰۱۳ دلار دریافت می‌کند.

حالا حقوق دریافتی خلبان اول چقدر خواهد بود؟

اگر یک خلبان اول در سال اول خدمت خود باشد به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک ۵۸۱۱ دلار، در شرکت هواپیمایی امارات ۵۶۶۳ دلار و در شرکت هواپیمایی اتحاد ۷۰۷۵ دلار حقوق دریافت می‌کند.
میزان دریافتی ماهانه همین خلبان اول، در سال پنجم خدمت خود در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک، امارات و اتحاد به ترتیب ۷۷۹۴ دلار، ۶۳۷۳ دلار و ۷۶۵۷ دلار خواهد بود.
اگر میزان خدمت به ۱۰ سال برسد، او به‌ صورت ماهانه در شرکت هواپیمایی کاتای پاسفیک، امارات و اتحاد به‌ ترتیب حقوقی در حد ۸۸۷۸ دلار، ۶۷۶۱ دلار و ۸۴۵۲ دلار دریافت می‌کند.
اگر حقوق به‌ صورت ساعتی پرداخت شود باز هم بسته‌به نوع شرکت‌ های هواپیمایی پرداختی‌ ها متفاوت خواهد بود.
به‌ عنوان مثال دو شرکت هواپیمایی یونایتد و دلتا را در نظر می‌گیریم. هواپیمایی که کاپیتان و خلبان اول با آن پرواز خود را انجام می‌دهند بوئینگ ۷۴۷-۴۰۰ است.
باز هم از حقوق کاپیتان آغاز می‌کنیم. یک کاپیتان که در سال اول خدمت خود است در شرکت یونایتد ساعتی ۲۳۳ دلار حقوق دریافت می‌کند و همین کاپیتان با همین شرایط در شرکت دلتا ساعتی ۲۴۱ دلار دریافت خواهد کرد.
اگر میزان سابقه خدمت این کاپیتان به ۵ سال برسد در شرکت یونایتد ساعتی ۲۴۱ دلار و در شرکت دلتا ساعتی ۲۴۸ دلار دریافت خواهد کرد.
اگر سابقه خدمت به ۱۰ سال برسد میزان دریافتی کاپیتان در شرکت یونایتد ساعتی ۲۵۱ دلار و در شرکت دلتا ساعتی ۲۵۹دلار خواهد بود.
اما یک خلبان اول با همین شرایط چقدر در این دو شرکت حقوق دریافت می‌کند؟
در شرکت یونایتد خلبان اول در سال اول خدمت خود ساعتی ۶۶ دلار و در شرکت دلتا ساعتی ۶۸ دلار دریافت می‌کند.
با رسیدن میزان خدمت خلبان اول به ۵ سال در هر دو شرکت، میزان دریافتی او در هر ساعت نیز با سال اول خدمت تفاوت فاحشی می‌کند.
شرکت هواپیمایی یونایتد به خلبان اول خود با ۵ سال سابقه خدمت ساعتی ۱۵۵ دلار و شرکت دلتا ساعتی ۱۶۰دلار حقوق پرداخت خواهد کرد.
اگر همین خلبان دارای ۱۰ سال سابقه خدمت باشد در هر ساعت در شرکت‌های هواپیمایی یونایتد و دلتا به ترتیب ۱۷۰ و ۱۷۶ دلار دریافتی خواهد داشت.
به‌ طور کلی در شرایط یکسان پرداختی‌ های شرکت دلتا نسبت‌ به شرکت یونایتد بسیار بهتر است.
منبع : ایر قاصدک
: نی نای

روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

روز جهانی گردشگری و جهانگردی 27 سپتامبر + متن تبریک و عکس

روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

از سال ۱۹۸۰، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد سالانه روز ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز جهانی گردشگری جشن می‌گیرد.
اساسنامه این روز در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۷۰ به تصویب سازمان جهانی گردشگری رسید.
انتخاب و تصویب روز جهانی گردشگری و جهانگردی نقطه عطفی در گردشگری جهانی محسوب می‌شود.

روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

روز جهانی گردشگری و جهانگردی + متن رسمی تبریک
روز جهانی گردشگری و جهانگردی + متن رسمی تبریک

هدف از گرامی داشت روز جهانی گردشگری و جهانگردی، بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌ های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.
تاریخ نام گذاری این روز به سومین نشست شورای عمومی سازمان جهانی گردشگری در سال ۱۹۷۹ باز می گردد.

روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

روز جهانی گردشگری + متن رسمی تبریک
روز جهانی گردشگری + متن رسمی تبریک

سالانه هر کشور میزبان نشست سازمان جهانی گردشگری در روز جهانی گردشگری است
و کشور ما، ایران نیز در سال ۲۰۰۱ میزبان این نشست روز جهانی گردشگری و جهانگردی بود.
در روز جهانی گردشگری بازدید از موزه‌ها رایگان است
و مکان‌ های تفریحی، اقامتی، پذیرایی و … تخفیف ویژه‌ ای برای مهمانان خود قائل می‌شوند.
البته خوب است بدانید این تخفیف‌ها از روز جهانی گردشگری به مدت سه روز برقرار هستند.
روز جهانی گردشگری و جهانگردی 27 سپتامبر + متن تبریک و عکس
روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

متن رسمی تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی

با سلام و احترام؛به همه‌ی همکاران قدیمی،اصحاب و دست اندرکاران پرتلاش و تمام علاقمندان حوزه‌ی گردشگری
بدین وسیله روز جهانی جهانگردی و هفته‌ ی گردشگری را صمیمانه تبریک عرض می‌ نمایم
و امیدوارم در اعتلای این توانمندی فوق‌ العاده کماکان کوشا و خستگی‌ ناپذیر باشید.

متن رسمی تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی
متن رسمی تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی

متن رسمی تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی

با سلام به همه تلاشگران صنعت گردشگری کشور، هم‌ اندیشی و هم‌ افزایی آنان
یکی از مهمترین زمینه‌ هایی که با توجه به قابلیت‌ های تاریخی، فرهنگی و محیطی کشورمان می‌تواند در روند توسعه ملی موثر واقع شود صنعت گردشگری است.
این صنعت علاوه بر سودآوری اقتصادی و اشتغالزایی، حفظ هویت و پایداری فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌ محیطی را نیز به دنبال دارد.
صنعت گردشگری نیز می‌ تواند به عنوان پل ارتباطی در ارتقای تعاملات، همزیستی مسالمت‌ آمیز و درک متقابل فرهنگ‌ ها و سنت‌ ها و در نهایت نیل انسان‌ ها به آرامش تأثیرگذار باشد.
به همین دلیل روز جهانی گردشگری و جهانگردی را به تمامی عزیزان این عرصه تبریک عرض می نمایم

روز جهانی گردشگری و جهانگردی
روز جهانی گردشگری و جهانگردی

متن رسمی تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی

در اینجا بر خود فرض می‌دانم، تا ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی جهانگردی و تقدیر و سپاس از همه خدمتگزاران عرصه صنعت گردشگری، نسبت به تحقق ابعاد گوناگون توسعه این صنعت در آینده نزدیک اظهار امیدواری نمایم
و مجددا بر نقش مهم گردشگری به عنوان یکی از موثرترین ابزارهای دیپلماسی عمومی در ایجاد ارتباط و تعامل بین ملت‌ها، تقارب فرهنگ‌ ها، شناخت اقوام گوناگون از یکدیگر، برقراری صلح و دوستی، اعتلای دانش بشری و ایجاد شور، امید و نشاط تأکید کنم.
روز جهانی گردشگری و جهانگردی را به شما پیام آوران شادی و صلح و آرامش تبریک عرض می کنم

روز جهانی گردشگری
روز جهانی گردشگری

متن رسمی تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی

روز جهانی گردشگری و جهانگردی فرصتی برای درک ارزش حقیقی توان یک میلیارد گردشگر برای ایجاد تغییرات استهم‌‌اکنون سالانه بیش از یک میلیارد گردشگر به مقصدی خارج از کشور خود مسافرت می‌کنند.
وجود این تعداد گردشگر، گردشگری را تبدیل به یکی از بخش‌های اقتصادی پیشرو کرده است. گردشگری به تنهایی ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کشورها و ۶ درصد از مجموع صادرات جهانی را به خود اختصاص داده است.
پس روز جهانی گردشگری و جهانگردی را باید به فعالان این عرصه تبریک و دستمریزاد گفت
تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی
تبریک روز جهانی گردشگری و جهانگردی

روز جهانی گردشگری و جهانگردی ۲۷ سپتامبر + متن تبریک و عکس

تهیه و تنظیم : ر-ه-ب
: نی نای